בריא לדעת

To B12 or not To B.... 12

חסר בויטמין B12 הוא אחד החסרים הנפוצים באוכלוסיה. למרבה הצער חסר בB12 אינו מקבל התייחסות ראויה בקופות החולים. בואו וקיראו מהו ויטמין B12, מהם תפקידיו בגוף ומה קורה כאשר הוא חסר

הקשר בין הורמונים להרזיה

נמאס לכם מהתסכול שבעליה וירידה במשקל? מתופעת האקורדיון?

החדשות הטובות הן שזו לאו דווקא אשמתכם אלא יש לכך קשר לאופן בו ההורמונים פועלים בגוף​

חישבו פעמיים לפני שאתם אוכלים חיטה

לאכילת מזונות מזיקים באופן קבוע ישנה השפעה מצטברת והיא עלולה לגרום להזדקנות הגוף בקצב מהיר יותר. לעומת זאת, אכילת מזונות תומכי בריאות יכולה להאט את קצב ההזדקנות ולגרום לנו לתפקד כאילו היינו צעירים יותר כרונולוגית. 

זרעי פשתן - כל גרגיר מלך

לזרעי הפשתן מגוון שימושים גדול היוצר לא מעט בלבול לגבי אופן השימוש בהם . טחון או לא טחון? להשרות במים או לפזר בסלט?

הדבש - מעז יצא מתוק

לכבוד ראש השנה אספתי עבורכם כמה עובדות וכמה טיפים הנוגעים לדבש ומוצרי הכוורת. .... וגם כמה מחשבות על התחלות וסיומים

תוספי תזונה - התוספת שתופסת

תוספי תזונה הוא תחום המכיל בתוכו מגוון גדול של מוצרים הגורמים לעיתים לבלבול.  בואו נעשה קצת סדר במונחים ונבין מהם הסוגים השונים של תוספי התזונה והאם הם מומלצים.

שבועות - ים השיבולים שמסביב

טרם היה חג השבועות חג הגבינות, הפשטידות והבלינצ'ס היה הוא חג הביכורים

וחג הקציר. בחג הקציר מתחיל קציר דגן החיטה. אך לא על החיטה לבדה .... רצוי ואף מומלץ לנסות ולהתיידד גם עם דגנים אחרים 

כך תאכלו נכון לפני ואחרי אימון

האם רצוי לאכול לפני אימון גופני? מה אוכלים בסיום האימון? מה הקשר בין תזונה לכושר גופני? כמה זמן לפני האימון צריך לאכול? כמה ומה לשתות?

מה זה בעצם לאכול בריא

הטלוויזיה, העיתונות היומית, השבועונים, האינטרנט ומי לא מציפים אותנו חדשות לבקרים במידע הנוגע להרגלי אכילה ודיאטות. מי צודק? מה נכון?

תכנון היום שאחרי

יום ראשון הגיע והתחלנו דיאטה. אכלנו לפי התפריט והקפדנו על כל מה שהתבקשנו לעשות. שמרנו על כל הכללים ובסופו של תהליך הצלחנו לרדת במשקל. אז למה שוב פעם עלינו? למה אנחנו מוצאים עצמנו שוב ושוב בנקודת ההתחלה?

לא על הקלוריה לבדה

בדרך כלל ספירת קלוריות היא שם נרדף לדיאטות. האם ספירת קלוריות היא המדד היחיד בו צריך להשתמש כדי להחליט האם מזון זה או אחר ראוי להיכנס אל פינו? מה עם איכות המזון? מה עם יכולת המזון להשביע אותנו? מה עם התרומה התזונתית? מה עם התרומה לחיוניות שלנו?

השום-תרופה עתיקה לזמן מודרני

בוודאי שמעתם רבות שמעבר להיותו ירק טעים הגורם להבל פה לא ידידותי לסביבה השום הוא ירק בעל סגולות רפואיות רבות. למעשה, ככל שעובר הזמן מתגלות עוד תכונות מרפאות של השום והוא נקשר עם טיפולים במחלות רבות.

קפה - לשתות או לא לשתות, זו השאלה

ישנם הרבה מזונות ומשקאות המהווים חלק מהתרבות שלנו ואין ספק שאחד מהם הוא הקפה. מה יש בו בקפה שגורם לו להיות חלק בלתי נפרד מחיינו? מתוך המגוון האין סופי של העובדות הקשורות לקפה בחרתי עבורכם עשר.

אביב הגיע - פסח בא

חג הפסח, חג האביב בפתח. בליל הסדר אנו נוהגים לשתות ארבע כוסות יין. לכבוד חג הפסח אספתי למענכם כמה פרטים מעניינים על יין אדום.